top of page
fajn_tajm_prezentace.png
Víkendový pobyt SVOBODA
u Fajn TAJM.

21. - 23. června 2024

Víkendový pobyt vhodný pro páry, spojující prožitek všech smyslů, fyzickou, mentální i duševní aktivitu. Můžete se rozhodnout, zda program strávíte společně, anebo se potkáte se jen u toho, co vás zajímá. A využijete možnost prozkoumat okolí, na kole nebo pěšky.

Společná i individuální část zahrnuje vzdělávání, pohyb ve vnitřním i vnějším prostoru, tvořivou činnost a osobní relax.

 

Kvalitní stravu v odlehčeném, vegetariánském stylu.

Ubytování Fajn Tajm Rychleby

PROGRAM

Nabízí vyladěnou formu sebepoznání, zaměření se na fyzické tělo, ale i mysl a emoce.
Účast je zcela dobrovolná, nevyžaduje předchozí přípravu ani zkušenosti.
Veškerá práce probíhá za účasti lektorky, jejího citlivého a pozorného vedení.
Zásadní je dobrovolnost a svobodomyslnost, v žádné části programu není potřeba cokoliv vzájemně / veřejně sdílet.

Lesní terapie

Dvě hodiny vedeného pomalého pohybu, cílené všímavosti, hlubokého dechu, meditativního rozpoložení, uvolněného pozorování i překonání těžkých překážek. Nikdy není jasné, co vše se v prostoru lesa může odehrát.

 

Seminář rostlina a tělo

Informace evidence based medicíny, etnobotaniky i praktického využití rostlin, typických pro dané období a konkrétní typologii člověka.

 

Plynutí v pohybu

Projděte krajinou těla sami k sobě, s ohledem na to, co právě potřebujete. Dynamiku ~ klid ~ impuls ~ či zastavení.
Skrze pozice Vinyasy Flow jógy, spontánní pohyb, techniky dechu, doteku, relaxace v tichu i koupele ve zvukových vibracích.

 

Příprava signature směsi

Čas práce s mnoha druhy sušených rostlin, ze kterých si člověk pod vedením lektorky namíchá a odnese vlastní směs - dle individuálních potřeb a chuti.

Individuální jógová lekce

Lekce vytvořená podle možností a aktuálního stavu těla a mysli. Vedená k uvolnění, rovnováze a prožitku vnitřního klidu.

Délka: 60 minut.

Individuální konzultace Rostlina a Ty

Konzultace základních potřeb těla a mysli, případných obtíží a vytvoření prostoru pro nalezení vhodné cesty sebe-obnovu.

Délka: 60 minut.

SVOBODA  VOLBY

Prostředí Fajn TAJM umožňuje pestrost pohybu. Ať už setrvání v těsném dosahu domu, lenošení na terase nebo v příjemných zákoutích uvnitř. I procházky po okolí, intenzivnější kontakt s ryzí a čistou přírodou Rychlebských hor.

 

cyklo

K dispozici pro využití jsou dvě trailová a dvě elektrokola. Přivézt si samozřejmě můžete i to svoje. Rychlebské stezky jsou nedaleko, na elektru si je neprojedete, ale můžete je využít pro objevení zapomenutých cest k lomům nebo zaniklým osadám - místům, kde se zastavil čas.

knihy

Pokud se vám bude chtít zůstat o samotě, můžete tak učinit třeba s knihou - v naší knihovně najdete mnoho titulů, mapujících slovem, fotografií i kresbou historii i současnost Rychleb.

procházky po okolí

Pakliže se budete chtít “vydýchat” individuálně, můžete vyrazit do přihlehlých luk a kopců po svých. K dispozici vám dáme turistické mapy a tipy na krásná místa.

 

wellness

Každý večer můžete relaxovat v našem wellness prostoru, který zahrnuje finskou saunu, infrasaunu a venkovní vířivku.

FAJN  TAJM

Zkušenosti ze vzdělávacích projektů a svérázná kreativita se odrazila ve vytvoření místa v tichu přírody, ideálního pro zastavení, nadechnutí se, opětovné připomenutí toho, jak krásné a úlevné může být nicnedělání.
Stopy venkovské architektury propojené s minimalismem v designu a směřování k udržitelnému životnímu stylu dávají místu i člověku možnost volného pohybu, nezatíženého tím, co se musí / mělo by.

Krajina kolem dýchá životem.


Navazuje na agrokulturní a lesnickou minulost, dřinu i radostné chvíle, které člověk, zapojený do pohybu přírody zažíval.
Ohýbal svůj hřbet, namáhal ruce, pracoval od svítání do soumraku - a přesto (nebo právě proto) zůstával v ryzím životě. Dokázal odhadnout rozmary počasí, zvířat i rostlin, pěstoval, sekal, brousil. Tvořil.

Všechny tyto činnosti zůstávají v geniu loci tohoto prostoru. V kopcích a na lukách, v domech obývaných dalšími lidmi i právě zde, ve Fajn TAJM.
A my věříme, že i přes soudobou změnu estetiky a funkčnosti tohoto místa, zůstává hloubka dřívějšího prožitku. Že každý nádech a den strávený v prostoru ticha, obohatí tělo, mysl i duši příchozího, bez ohledu na to, odkud a jak přichází.

Pokud si člověk dovolí odpočívat, třeba i pasivně, může (znovu)objevit mnohé poklady, jemu vlastní.

56102-DSC08277-HDR.jpg
AP_vitez_2023_Penziony_C_CZ__2x.png

LEKTORKY

marie_edited_edited.jpg
Marie Macková

pohybové plynutí, jóga, majitelka Fajn TAJM

Ve své tvorbě čerpá z dlouholeté praxe ředitelky mateřské školy, se specializací na pohybové, kreativní a ekologické vzdělávání - a také spolumajitelky rodinné obchodní firmy. Prošla sebezkušenostním somatickým výcvikem Vědomé tělo I. v DanceLab u Reny Milgron.

Absolvovala certifikovaný kurz lektorky jógy, rozšířila jej směrem k Ashtanga Vinyasa józe, doplnila kurzem Jóga ve vzduchu. Ráda propojuje účinky jógy s hudbou prostřednictvím muzikorelaxace. Při vedení lekcí vychází z vlastních zkušeností, což jí umožňuje předávat své znalosti a techniky s osobním přístupem a empatií.

Propojuje pohyb těla s dechovými technikami, meditací, zvukovou relaxací a sebe-péčí skrze dotyk a čichové vjemy.

Veronika Alexová

Lesní terapie, práce s rostlinami, lehké fyzio cvičení

Prošla profesním kolečkem reklamní agentury, vydavatelství vysokonákladových titulů a zahraničního televizního kanálu. Poté se 10 let věnovala PR ekologických a udržitelných subjektů.

V současné době studuje na Matthew Wood Institute of Herbalism.
Vzdělání doplňuje kurzy na Otherworld Well Hedge School. Postupně absolvuje také certifikované kurzy soucitného dotazování a práce s traumatem, vedené Gáborem Maté.

 

Věnuje se vzdělávání, je autorkou různorodých well-being textů. Pracuje na rozsáhlé zahradě, v ryzím kontaktu se vším živoucím.

veronika.png

CENA

V CENĚ JE ZAHRNUTO:

ubytování (2 osoby / pokoj)*

lektorné lesní terapie / rostlinného semináře / přípravy signature směsi

lektorné plynutí v pohybu

lehká vegetariánská strava - snídaně, oběd, večeře, průběžný volný nealko bar a sytá polévka

wellness

půjčení trekového nebo elektrokola

*příplatek v případě samostatného pokoje pro 1 osobu je 500,- / noc

 

Další volitelné aktivity

individuální konzultace Rostlina a Ty

individuální lekce jógy

Dle skladby programu

Veronika Alexová © 2023 

Photo © foxfromthemill 

bottom of page