top of page
DSC_4276-scaled-2.jpg
Slovobrazy

Rostlinný svět je všudypřítomným průvodcem lidských kroků a reaguje na ně s vysokou citlivostí. V každém okamžiku mění sebe sama, tak aby člověku neustále nabízel otevřenou náruč, připravenou přijmout jej se vším všudy – s naladěním tvůrce i splínem, bolestí a nemocí. 

V každém okamžiku mění sebe sama, tak aby člověku neustále nabízel otevřenou náruč, připravenou přijmout jej se vším všudy – s naladěním tvůrce i splínem, bolestí a nemocí. 

 

Proto vidím jako důležité rozumět niterným vazbám mezi oběma organismy – rostlinným i lidským a s pomocí poměrně jednoduchých technik umět tyto vazby napravovat. 

A to nejen přímým využitím částí fyzických rostlinných těl, ale navázáním vztahu s nimi, viděním toho, co je jemné a v náznacích.

A každodenním životem v jejich obklopení, s jejich vůní, štiplavostí, čistotou i zamazanýma rukama. Ve dnech větrných, slunečných, suchých i naplněných všudelezoucí vlhkostí. 

Zkušenosti těchto dnů, ruční práce, myšlenek běžících jako splašené koně i klidně tekoucí řeka, najdete zapsané ve slovobrazech, článcích a journalech.

DSC_4288.JPG
​Články

Veronika Alexová © 2023 

Photo © foxfromthemill 

bottom of page