top of page
Vyloučení zodpovědnosti

Velmi pravděpodobně jste už někdy zaznamenali pozitivní účinky bylin na své tělo. Možná, že jste jej léčili sami, dle starých receptů, anebo s pomocí profesionála. Právě proto věnujete těmto stránkám svou pozornost.


Mějte ovšem na paměti, že veškeré informace zde uvedené, slouží pouze ke vzdělávacím účelům. Snažím se poskytovat informace co nejpodrobnější a s ohledem na ověřené zdroje, ovšem mají sloužit jako odrazový můstek pro váš osobní rozvoj. Nejsem certifikovaný nebo registrovaný poskytovatel zdravotní péče, tudíž nemohu legálně předepisovat medicinální řešení vašich problémů. Mohu pouze doporučit, představit, navrhnout jejich rostlinné ekvivalenty.


Vy osobně jste zodpovědni za váš zdravotní stav a za vše, co k jeho zlepšení využíváte. V případě bylin existuje široká škála možností a každá z nich by měla být používána uváženě. Existuje mnoho případů zaměnitelnosti rostlin, kdy jedna je zcela bezpečná, ale velice podobná naopak nežádoucí ke konzumaci. Proto si buďte stoprocentně jisti, jakou bylinu používáte, věnujte čas a zvýšenou pozornost jejímu určení.


Každá rostlina také působí na lidský organismus individuálně a v některých případech může vyvolat podráždění žaludku, případně alergickou reakci. Pokud víte, že je vaše tělo citlivé, vždy dbejte opatrnosti. Těhotné a kojící ženy musejí být opatrnější ještě více a vždy zjišťovat, zda je daná bylina v jejich stavu použitelná. Obdobná situace nastává při kombinaci bylin s farmaceuticky vyrobenými léky.

Vždy je tedy na vaší zodpovědnosti, jakou bylinu a jakým způsobem využijete a je dobré v závažných případech konzultovat použití se svým ošetřujícím lékařem.

Veronika Alexová © 2023 

Photo © foxfromthemill 

bottom of page