top of page
Rostlina a tělo - BŘÍZA
Větvička břízy seminář

K.BANA ~ Hálkova 1616/13, Praha 2

6. dubna 2024

10.00 - 16.00 hod.

Umění přijímat světlo, koncentrovat jej a předávat prostoru - to je medicína břízy. Možná, že i tvoje.

Bříza je jedním ze stromů nového (k)roku. Může být chápána, jako zakladatelka budoucího společenství stromů - lesa. Nebo jako ochránkyně všeho, co právě vzniká. Proto může i člověku mnoho napovědět, podpořit jej, být mu průvodkyní nějakým obdobím.

Během semináře si:

~ povíme o aktivních látkách, které obsahuje její kůra, větve a listy, o jejich sounáležitosti s lidským tělem. Co využívá fytoterapie, herbalismus pro řešení fyzických obtíží...

~ taky o jejím zapojení do ekosystému lesa a luk a významu i pro vnitřní ekosystém lidského těla. Protože vše, co existuje vedle vás, lze najít i ve vás

~ podíváme se na ni okem etnobotanickým a vydáme se do časů minulých, kdy obraz břízy zářil světlem naděje a lidé s ním intenzivně pracovali. Pro vás to může být vodítkem, jak u/pochopit to, co se vám právě děje

~ zkusíte si metodu kontemplace, tedy sjednocení sebe sama s její medicínou, která je právě teď ideálním společníkem. Jde o svérázný způsob meditace, který se dotýká všech struktur člověka.

~ zjistíte, jak tento strom, jeho umění a jeho medicína promlouvají konkrétně k vám. Bude čas i na osobní poznámky, otázky, informace.

březový hájek jeseníky

Vyzkoušíte si metodu soucitného sebedotazování.

Připomenete si, jakou sílu má uvolněné pozorování.

A také si protáhnete tělo a zjistíte, kudy medicína břízy prochází.

Seminář přinese informace evidence based medicíny a etnobotaniky. Věnovat se bude ale i vnitřní práci, terapeutické rostlinné cestě, s cílem připravit dobrou půdu pro hluboké pochopení a "vzklíčení" těchto informací a prožitků ve vás samotných.

Je tak vzdělávací a rozvíjející, pečující a probouzející z lehce zimního spánku. Tak, jako bříza sama.

Počítáme s přestávkou pro individuální oběd, během semináře budou k dispozici signature čajové směsi z vlastní produkce a malé občerstvení.

Budete potřebovat něco pro své poznámky a třeba i náčrty, obrázky. 

Přijďte v oblečení, které je vám pohodlné, protahovací část nebude vyžadovat klasické oblečení na jógu. Podložky pro pohodlné sezení budou na místě.

Cena za jednodenní, pětihodinový seminář: 1.500 Kč. 

Záloha ve výši 1.000 Kč je splatná do tří dnů od registrace převodem na účet, doplatek na místě.

Storno podmínky: do tří dnů před seminářem 50%, méně než tři dny 100%.

Veškeré podrobnější informace obdržíte spolu s potvrzením vaší registrace.

Jógový prostor K.BANA

Veronika Alexová © 2023 

Photo © foxfromthemill 

bottom of page